Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[o1] Dziwny dźwięk z przedniego lewego koła.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [o1] Dziwny dźwięk z przedniego lewego koła.

    maxpaynemm, to nie chodzi o to czy be czy cacy. Do tej pory dwa razy (niby nie dużo) rezygnowałem z ubezpieczenia faxem (raz PZU drugim razem Inter Risk, pozostałe razy- sprzedaż samochodu i to kupujący- komis- rezygnował z ubezpieczenia). Zawsze było OK. Więc i tym razem uznałem, że nie powinno być inaczej.
    Zamieszczone przez maxpaynemm
    warunek jest jeden w ślad za faksem czy mailem musi iść wypowiedzenie w formie papierowej orginalnie podpisane i tu już nie liczy się ustawowy czas
    No i tego niestety nie wiedziałem. Ale jeśli nie liczy się ustawowy czas, to znaczy że teraz też mogę wysłać :?: Skoro potwierdzenie nadania mam rozumiem, że powinienem teraz wysłać raz jeszcze wypowiedzenie, potwierdzenie nadania faxu :?:

  • #2
    [o1] Dziwny dźwięk z przedniego lewego koła.

    Witam. mam następujący problem, zaraz po zakupie samochodu pojechałem na przegląd, gościu ze stacji diagnostycznej powiedział że trzyma mi lewy zacisk przód, a więc postanowiłem go rozruszać, ale niestety przy odkręcaniu 2 imbusowych śrub wyszły razem z gwintem ;/ a więc zakupiłem nową (używaną) zwrotnice, i nówke łożysko, bodajże SKF czy jakoś tak... Od momentu wymiany, koło nie grzeje się (rozruszałem ten tłoczek) , ale podczas ruszania pod górke (zazwyczaj) , lub też czasem w innych momentach, kiedy jest jakiś większy opór, z koła dociera jakiś dziwny dźwięk (tylko przy ruszaniu) Dźwięk, porównać można do pisku średniej tonacji, dokońca nie wiem jak to wytłumaczyć. Co może być powodem takiego zachowania? Coś nienasmarowane, lub coś takiego ? Proszę o pomoc bo jest to dokuczliwe. ;/

    Komentarz


    • #3
      nic tam nie smarujesz oprócz prowadnic klocków i prowadnic zacisku. co piszczy? podnieś tę stronę i obracając kołem posłuchaj skąd dochodzi dźwięk. może klocek? a łożysko dokręciłeś odpowiednio przed opuszczeniem auta na koła???
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        mi też się wydaje, że to może byc obcierający klocek, prawdopodobnie po zwolnieu pedału hamulca nie wraca od razu do pozycji "spoczynkowej" i stąd ten pisk. coś takiego miałem kiedyś w fiaciku, wtedy pomogła regulacja/przeczyszczenie w felernym kole i piski ustały
        Stefan_KTP

        Komentarz


        • #5
          Myślę,że trzeba wyczyścić gniazdo tłoczka i wymienić gumową osłonę.Prawdopodobnie osłona jest uszkodzona i brud nie pozwala tłoczkowi cofnąć się.
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            Pozwolę sobie odgrzebac kotleta i ponowić pytanie :szeroki_usmiech
            U mnie koło lewe "wyje" , "buczy", dzwięk porównywalny do najeżdzania na dzwiękową linię na drodze. TYLKO przy skęcie w prawo.

            Rozebrać hamulec? - złożyć.
            Odrazu wymienić gumową osłonę? - jakiś link do tego elementu, jeżeli ktoś moze podrzucić.
            Czy odrazu pofatygować się o wymianę łożyska?

            Koło wydaje dźwiek tylko w momencie skrętu lub schodzenia pojazdu na prawą stronę.

            Rozumiem, że maglownica raczej nie jest przyczyną?
            Ogrodzenia Panelowe

            Komentarz


            • #7
              Cycek

              Padniete LOZYSKO.
              Jak milem to w Fabi to jakbym jezdzil bombowcem nurkujacym
              przed Virusem
              to wina ROGALA
              http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

              Komentarz


              • #8
                Link

                SKF, dość chwalona na forum. Dobrze nie tyle chwalona co, poprostu wiele osób używa tych części.
                Nada się? Czy myśleć o czymś lepszym? Bardziej wytrzymałym.
                Wiekszość jeżdze po mieście, jeżeli warto zainwestowac mocniejsze elmenty, abrdziej trwalsze. Jakie?
                Ogrodzenia Panelowe

                Komentarz


                • #9
                  Witam,
                  Ja mam problem z wyciem (buczeniem w lewym przednim kole) . Jak to dokładnie określił PIETRO1973 - odgłos nurkującego bombowca. Ale odgłos jest cały czas niezaleznie od tego czy jade prosto czy skręcam w którąkolwiek stronę. Odgłos u mnie pojawia przy 70km/h

                  1) Podejrzewałem łozysko - to mechanik podniósł auto na podnośniku, uruchomił silnik i na jedynce rozpędził koła przednie, następnie wyłączył silnik i ... cisza przy kręcących sie kołach. I stwierdził że to ne łożysko. Potem obejrzał moje opony i stwierdził że są wyząbkowane i to one powodują ten hałas.
                  2) zmieniłem opony na nowe i problem wciąż nie ustaje.

                  Powiedzcie czy wiecie co może być przyczyną? czy może przeguby?
                  Na logike obstawiam że to coś nie kręciło sie w doświadczeniu mechanika z autem na podnośniku

                  Pozdrawiam

                  [ Dodano: Pią 19 Lut, 10 13:33 ]
                  a i jeszcze jeden objaw. Nie jestem pewien czy można to połączyć z buczeniem mojego koła ale w czasie jazdy na biegu, gdy gwałtownie naciskam pedał gazu lub gdy go gwałtownie puszczam to słychać stukanie, ale nie wiem dlaczego to stukanie nie występuje za każdym razem??

                  Czy spotkaliście sie z takim problemem?
                  futer
                  1.8T
                  czysta benzyna (bez LPG)

                  Komentarz


                  • #10
                    futer mam ten sam problem co Ty z lewym kołem też mi powiedzieli że to opony byłem z gościem z serwisu i mechanikiem na jeździe testowej i mechanik stwierdził że to opony...to było na letnich zmieniłem na zimowe i co ??? to samo...jutro jade do serwisu i nie odbiore samochodu póki mi coś z tym nie zrobią bo szału dostane....
                    Skoda Ocatvia 2 Lift 1,6MPI + LPG

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X